O nas

Z radością i satysfakcją informujemy, że po raz pierwszy Miasto Sierpc przystąpiło do realizacji projektu edukacyjnego dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Społecznego. Powyższe było wynikiem udanego  aplikowania o dofinansowanie działań edukacyjnych zaproponowanych do realizacji w projekcie przy udziale środków zewnętrznych. Głównym celem projektu jest zwiększenie stopnia upowszechnienia  edukacji przedszkolnej w mieście Sierpc poprzez podniesienie jakości i wzmocnienie atrakcyjności oferty edukacyjnej dla dzieci w wieku 3-5 lat. Projekt ten pod tytułem  „Szansa na lepszą przyszłość dla sierpeckich przedszkolaków ”realizowany będzie  we wszystkich sierpeckich Miejskich Przedszkolach w okresie od 1 kwietnia 2010 r do  31 lipca 2011 roku. Projekt,  na co warto zwrócić uwagę zawiera propozycje działań nie tylko dla naszych milusińskich a także dla ich rodziców, których gorąco zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjno-adaptacyjnych. Spotkania te w ramach „Otwartych Drzwi” pokażą  rodzicom pracę przedszkola, przybliżą warunki pobytu dziecka a także uświadomią o korzyściach edukacji przedszkolnej dla Jego dziecka. W spotkaniach tych uczestniczyć będą zarówno rodzice jak i dzieci, które będą  oswajać się z nową sytuacją, rówieśnikami i infrastrukturą przedszkola. Dla dzieci w ramach kolejnych działań przewidziane są, dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje indywidualne. Będą to: zajęcia teatralne, taneczne, plastyczne  poprowadzone przez profesjonalnych instruktorów. Dla tych dzieci, które wykazują zainteresowania przyrodnicze zaproponujemy uczestnictwo w  zajęciach przyrodniczo-ekologicznych, w  wycieczkach  do ZOO i  gospodarstwa ekologicznego .

Projekt ten zawiera również szeroki wachlarz propozycji specjalistycznych skierowanych zarówno do dzieci jak i  rodziców, na których aktywność bardzo liczymy.

Dla dzieci będą to zajęcia indywidualne: logoterapii i z psychologiem, zorganizowana zostanie Grupowa terapia pedagogiczna. Natomiast rodzice będą mogli skorzystać ze spotkań grupowych z psychologiem, pedagogiem oraz z indywidualnego doradztwa psychologicznego.

Dofinansowanie projektu w ramach środków unijnych powoduje, że opisane powyżej propozycje działań dla dzieci oraz ich rodziców są bezpłatne a realizacja dodatkowych i specjalistycznych zajęć  nie byłaby możliwa bez wsparcia materiałowego. Projekt daje  możliwość  doposażenia przedszkoli w profesjonalne programy i pomoce do logoterapii, pomoce dydaktyczne do realizacji zajęć edukacyjnych,  co stanowi dodatkową wartość tego projektu.

Opisane wyżej działania realizowane są z myślą o wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci, ich rozwoju które będą miały znaczenie w dalszej edukacji szkolnej.

Liczymy na aktywność rodziców

Zespół Zarządzający